Головне меню

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ» PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 20 лютого 2018, 08:26

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ – ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

14 лютого 2018 року в актовій залі відділу освіти Зарічненської районної державної адміністрації під керівництвом начальника  відділу освіти Павла Володимировича Мельника та за участю   голови Зарічненської районної державної адміністрації Анатолія Федоровича Смаглюка, голови Зарічненської районної ради Аркадія Аркадійовича Місюри відбулась нарада керівників закладів дошкільної, загальної середньої та їх заступників з навчально-виховної роботи, позашкільної освіти з питань імплементації нового Закону України «Про освіту».

Було розглянуто ряд питань, зокрема:

– про ключові зміни в дошкільній та початковій освіті, зумовлені новим Законом України «Про освіту»;

– про загальну середню освіту в контексті Закону України «Про освіту»;

– про інноваційні підходи до організації праці керівників закладів освіти як менеджерів і лідерів освітнього процесу у світлі вимог нового Закону України «Про освіту».

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту», що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить зміни до цілої низки законів. Саме тому у ході наради було акцентовано увагу керівників закладів освіти району на  основних питаннях практичного застосування Закону України «Про освіту», зокрема, опрацьовано термінологічні зміни, питання щодо переоформлення установчих документів, прозорості та інформаційної відкритості, системи забезпечення якості освіти, доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, питання ліцензування освітньої діяльності, управління закладом освіти, процедури прийняття та звільнення педагогічних працівників керівниками навчальних закладів.

Із зазначених питань інформували завідувач районного методичного кабінету Л. Бабич, головні спеціалісти відділу освіти Ю. Саган, С. Процюк,       О. Полюхович.

 

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2018, 08:26
 
Об’єднаймося ж, брати мої PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 20 лютого 2018, 08:24

Підсумки обласного етапу

ХVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

«Об’єднаймося ж, брати мої»

Протягом січня на Рівненщині проводився ІІІ обласний етап ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої».

За перемогу змагалися учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, шкіл естетичного виховання області.

Цього року конкурс проходив за темою «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В’ячеслав Липинський). Найкращі роботи відправлено до Києва для участі у заключному етапі Всеукраїнського конкурсу.

За підсумками журі визнано переможців:

у номінації «Історія України і державотворення»

Корнійчука Андрія, учня Мутвицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Зарічненської районної ради    (вчитель – Тумаш Валентина Миколаївна);

у номінації «Образотворче мистецтво»

Полюхович Дарину, ученицю Зарічненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія» Зарічненської районної ради (вчитель –                Дробко Ірина Володимирівна).

Щиро вітаємо переможців Конкурсу!

Слова щирої вдячності учителям, які підготували переможців обласного етапу ХVII Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої».

Здоров’я всім, невичерпної енергії, натхнення на шляху до нових звершень, плідної діяльності та здійснення заповітних мрій!

Людмила Бабич, завідувач

районного методичного

кабінету

відділу освіти

Зарічненської районної

державної адміністрації

Останнє оновлення на Вівторок, 20 лютого 2018, 08:25
 
вітання PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
П'ятниця, 05 січня 2018, 12:15

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 січня 2018, 12:18
 
Семінар PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 19 лютого 2018, 13:30

Проведено районний інформаційно-методичний семінар для вчителів математики

16 лютого 2018 року на базі Зарічненського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія" відбувся районний інформаційно-методичний семінар для вчителів математики

10 – 11-х класів закладів загальної середньої освіти району та Локницької ОТГ з теми "Науково-методичний супровід формування професійної компетентності вчителів математики щодо підготовки учнів

до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання".

Метою заходу передбачалося обговорення актуальних проблем підвищення якості математичної освіти; поширення досвіду організації та проведення тестування;

забезпечення методичного супроводу підготовки вчителів та учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики; напрацювання практичного

досвіду з розв'язування математичних задач шляхом використання новітніх технологій під час підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

відпрацювання з учителями навичок психологічної підготовки учнів до іспитів.

Висувалися завдання:

-       проаналізувати мету, завдання, форму, структуру, зміст та програмні вимоги до зовнішнього незалежного оцінювання з математики;

-       забезпечити науково-методичний супровід організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2018 році;

- підвищити фаховий рівень учасників семінару з питань розвитку професійної компетентності вчителів щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

- обмінятися практичним досвідом щодо упровадження сучасних технологій під час організації підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання;

- презентувати ефективні форми науково-методичної роботи з педагогічними працівниками, спрямовані на надання якісних освітніх послуг;

-       акцентувати увагу учасників на особливостях та проблемах підготовки вчителя та учнів до виконання тестових завдань з математики.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А. запропонувала увазі присутніх інформаційно-аналітичну презентацію "ЗНО-2017 з математики: перемоги та прорахунки", окреслила методичні орієнтири щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, ознайомила з формою, структурою, змістом та програмними вимогами до зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2018 році, надала систематизовану інформацію про Інтернет-ресурси та методичні видання з питань підготовки учнів та вчителів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики.

З методичними аспектами підготовки випускників та складовими системи роботи закладу загальної середньої освіти в організації підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2018 році, особливостями та значенням пробного ЗНО з математики у підготовці випускників ознайомлено учасників семінару під час педагогічної студії з теми "Технологія підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики".

У ході майстер-класу з елементами тренінгу "Зовнішнє незалежне оцінювання: стратегії підтримки та формування психологічної готовності випускників" визначено особливості психолого-педагогічного супроводу процесу підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2018 році.

Поради справжнього фахівця та своєчасна методична допомога часто стають тим життєдайним джерелом, яке дозволяє педагогу не тільки ефективно працювати, а й розкрити увесь свій потенціал. Саме такими цінними і мудрими були поради вчителів-практиків у ході бліц-презентації досвіду роботи з теми "Шляхи підвищення ефективності підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання з математики", зокрема Пишко Л.В., Полюхович М.М., Галевської С.А., вчителів математики Зарічненської, Серницької, Морочненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які поділилися власним досвідом роботи над проблемами: "Доцільність та ефективність використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики", "Зовнішнє незалежне оцінювання як засіб мотивації учнів до вивчення математики", "Підвищення ефективності підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання шляхом використання тестових технологій на різних етапах уроку математики", та педагогічного практикуму з методики розв'язування тестових завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з математики у форматі зовнішнього незалежного оцінювання, проведеного Мовчуном А.Я., вчителем математики Зарічненського НВК.

Семінар-практикум завершився анкетуванням учителів з метою виявлення проблем у роботі під час підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання, підготовкою освітнього проекту "Підвищення фахової компетентності вчителів як умова успішної підготовки учнів до виконання тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання з математики", демонстрацією вітрини рекомендацій з питань удосконалення системи підготовки випускників закладів загальної середньої освіти району до складання зовнішнього незалежного тестування з математики.

Захід наочно продемонстрував, який значний і важливий об'єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно та організовано. Кожен із педагогів, присутніх на семінарі, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом, кількісними і якісними результатами.

Останнє оновлення на Понеділок, 19 лютого 2018, 13:31
 
вітання PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 27 грудня 2017, 15:17

 

Останнє оновлення на Середа, 27 грудня 2017, 15:19
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 24
Copyright 2010. Design by Petrovets.